Smart TV Sharp 43HP5265E HD 43" LED
Save 10%
Pay in 3, 6 or 12 months with Klarna
Tax included
Extra secure payment logo 2
For quotation requests for large quantities, write to info@ewooow.it specifying the zip code
  100% SECURE PAYMENT.
The customer is guaranteed fraud prevention system
  RECEIVE YOUR ORDER WITHIN 3-5 WORKING DAYS!
Fast delivery straight to your home. You can track your shipment with the provided code.
  2 YEARS WARRANTY
All our products are original and have a two-year guarantee throughout Europe
If you are looking for new market trending items, we present the Smart TV Sharp 43HP5265E HD 43" LED!
  • Diagonal of the screen (cm): 109,2 cm
  • Screen: 43"
  • Colour: Black
  • Resolution: HD
  • Energy classification:
    • G
    • E
  • Operating System: Google TV
  • Technology: LED
  • Characteristics:
    • Remote control
    • Smart TV
    • Streaming content
    • YouTube
    • Updatable firmware
    • WiFi
    • Wall mounting
    • Full HD
    • Netflix
    • Amazon Prime Video
    • Google Assistant
    • Built-in speakers
  • Connections:
    • HDMI
    • USB 2.0
    • Jack 3.5 mm
    • Ethernet LAN
    • S/PDIF
    • RF x 1
    • CI+ x 1
    • Wi-Fi Direct
  • Aspect ratio: 16:9
  • Connectivity:
    • Bluetooth
    • Wi-Fi
    • HDMI
    • Common interface
  • Format: 16:9
  • Assembly:
    • Wall mounting
    • VESA
  • Smart TV: Yes
  • Compatible:
    • Android TV
    • VESA 200 x 200 mm
    • Google Assistant
  • Frequency: 50 - 60 Hz