ATLANTIS A03-OP3002P Online PRO 3000VA (2700W) Tower UPS - 6 Battery, USB/RS232/EPO, 4xIEC, LCD, SNMP Slot (A03-SNMP2-IN)
Save 10%
eller med
Betala på 3, 6 eller 12 månader med Klarna
Tax included
Extra secure payment logo 2
För offertförfrågningar för stora kvantiteter, skriv till info@ewooow.it och ange postnummer
  100% SÄKER BETALNING.
Kunden garanteras system för förebyggande av bedrägerier
  TA EMOT DIN BESTÄLLNING INOM 3-5 ARBETSDAGAR!
Snabb leverans direkt hem till dig. Du kan spåra din försändelse med den angivna koden.
  2 ÅRS GARANTI
Alla våra produkter är originalprodukter och levereras med två års garanti i hela Europa
Design
Colore del prodotto Nero
Features
Efficiency 88 %
Acoustic emission 50 dB
Crest factor 3:1
Input frequency 40 - 70 Hz
Output frequency 50/60 Hz
Output power 2700 W
Output voltage (max) 240 V
Input operating voltage (max) 300 V
Input operating voltage (min) 80 V
Efficiency (on-line mode) 91 %
Efficiency (ECO mode) 97 %
Wave form Pure sine wave
Output operating voltage (min) 208 V
UPS topology Double conversion (online)
Connectivity
USB port Yes
Emergency Power Off (EPO) connector Yes
RS-232 port 1
Number of IEC output jumpers 4
Dimensions and weight
Depth 416 mm
Height 342 mm
Width 196 mm
Weight 21300 g
Environmental conditions
Operating humidity range 20 - 90 %
Operating temperature range 0 - 40 °C
Battery
Charging current 1.5 A
Battery technology Lead-Acid (VRLA)
Battery voltage 12 V