UPS ATLANTIS A03-S1200 Server UPS 1200VA (700W) Stepwave Line Interactive Dual Battery USB IEC & Schuko
Save 15,46%
eller med
Betala på 3, 6 eller 12 månader med Klarna
Tax included
Extra secure payment logo 2
För offertförfrågningar för stora kvantiteter, skriv till info@ewooow.it och ange postnummer
  100% SÄKER BETALNING.
Kunden garanteras system för förebyggande av bedrägerier
  TA EMOT DIN BESTÄLLNING INOM 3-5 ARBETSDAGAR!
Snabb leverans direkt hem till dig. Du kan spåra din försändelse med den angivna koden.
  2 ÅRS GARANTI
Alla våra produkter är originalprodukter och levereras med två års garanti i hela Europa
Atlantis Land OnePower S1200 1200VA Torre Nero gruppo di continuità (UPS)
Packaging content
Cables included USB cable
User manual Yes
Design
Product colour Black
Form factor Tower
Display type LCD
Performance
Response time 4 ms
Power protection features Overload,Short circuit
Performance
LED indicators Yes
Connectivity
Number of Schuko outputs 2
Number of IEC output jumpers 3
USB 2.0 ports quantity 1
Weight & dimensions
Depth 298 mm
Height 178 mm
Width 148 mm
Weight 9000 g
Power management
Input power frequency 50 Hz
Output power 720 W
Efficiency 94 %
Output power capacity (VA) 1200 VA
Input operation voltage (min) 162 V
Output operation voltage (min) 190 V
Input operation voltage (max) 280 V
Output voltage (max) 245 V
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H) 0 - 90 %
Operating temperature range (T-T) 0 - 40 °C
Safety
Certification CE
Battery
Battery technology Sealed Lead Acid (VRLA)
Number of batteries 2
Battery voltage 12 V