ITEK 65W Universal Notebook Power Adapter - 8 Connectors, Slim Design - ITNBSD65
Save 10%
Pay in 3, 6 or 12 months with Klarna
Shipments outside the EU: customs fees excluded, to be paid on delivery
Extra secure payment logo 2
For quotation requests for large quantities, write to info@ewooow.it specifying the zip code
  100% SECURE PAYMENT.
The customer is guaranteed fraud prevention system
  RECEIVE YOUR ORDER WITHIN 3-5 WORKING DAYS!
Fast delivery straight to your home. You can track your shipment with the provided code.
  2 YEARS WARRANTY
All our products are original and have a two-year guarantee throughout Europe
iTek ITNBSD65 adapter and inverter Internal 65 W Black
Design
Product color Black
LED indicators Yes
Features
Input frequency 50/60 Hz
Output power 65 W
Power supply type Indoor
Purpose Notebook
Input voltage 100 - 240 V
Efficiency 90 %
Power protection features Over current,Overheating,Overload
Output voltage 18.5 - 20 V
Packaging data
Quantity per pack 1 piece(s)
Quick installation guide Yes
Weight & dimensions
Depth 25 mm
Height 95 mm
Width 55 mm