UBIQUITI POE Injector POE-24-12W 24V/0.5A (12W) POE Adapter
Save 10%
Pay in 3, 6 or 12 months with Klarna
Shipments outside the EU: customs fees excluded, to be paid on delivery
Last items in stock
Extra secure payment logo 2
For quotation requests for large quantities, write to info@ewooow.it specifying the zip code
  100% SECURE PAYMENT.
The customer is guaranteed fraud prevention system
  RECEIVE YOUR ORDER WITHIN 3-5 WORKING DAYS!
Fast delivery straight to your home. You can track your shipment with the provided code.
  2 YEARS WARRANTY
All our products are original and have a two-year guarantee throughout Europe
Ubiquiti Networks POE-24-12W PoE adapter and injector 24 V
Features
LED indicators Yes
Connectivity
Ethernet LAN (RJ-45) ports quantity 2
Dimensions and weight
Height 29 mm
Width 44 mm
Depth 87 mm
Weight 92 g
Power management
Power consumption 12 W
Input frequency 50 - 60 Hz
Power over Ethernet (PoE) 24 V
Input voltage 110 - 220 V
Environmental conditions
Operating humidity range 35 - 95 %
Storage temperature range -30 - 70 °C
Operating temperature range 0 - 40 °C